aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne
oddział terenowy Włocławek


Spotkanie założycielskie i formalne otwarcie oddziału CHSD we Włocławku odbyło się 13.06.2005 roku. Do działania motywuje nas biblijna zasada zawarta w Ewangelii Mateusza:

"łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przychodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść".

Nasza praca koncentruje się na docieraniu z wszelkiego rodzaju pomocą (materialną, socjalną i duchową) do osób będących w potrzebie. Szczególnie bliskie są nam środowiska w których występują problemy alkoholizmu, demoralizacji, narkomanii itp. Większość z tych ludzi zmaga się z odrzuceniem, bezradnością, biedą i wieloma innymi trudnościami. Również poprzez seminaria, prelekcje i wykłady propagujemy zaczerpnięty z Pisma Świętego model rodziny, małżeństwa, ojcostwa, macierzyństwa i obywatelskiej postawy w życiu codziennym. Staramy się w praktyczny sposób realizować treść Ewangelii.
W 2006 roku, po otrzymaniu od miasta w dzierżawę pomieszczenia na ul. Towarowej 3a podjęliśmy pracę z dziećmi w niewielkiej świetlicy i zorganizowaliśmy punkt wydawania żywności dla najbardziej potrzebujących. Nasz „Dom Nadziei” okazał się pomocą materialną i duchowym wsparciem już dla około 1600 osób z Włocławka. Współpracujemy z organizacjami i osobami, dla których treść poselstwa Pana Jezusa Chrystusa ma bardzo praktyczny wymiar. Zapłatą dla nas jest realna przemiana na lepsze w życiu ludzi przygniecionych beznadzieją i ich powrót do normalnego życia pomimo otaczających nas zewsząd trudności.Zarząd: Przewodniczacy - Andrzej Pietrzak
Sekretarz - Maja Powęziak
Skarbnik - Jarosław Sierakowski
Adres: ul. Bracka 3/12
87-800 Wocławek
Tel. (054) 413-52-65, 606 712 137 (Andrzej Pietrzak)
e-mail: drogocenna@interia.eu

Zdjęcia


   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.