Warsztaty Terapii Zajęciowej

Kolejnym elementem naszej pracy jest wsparcie osób niepełnosprawnych. Nie są naszymi mieszkańcami, natomiast dowozimy ich na terapię dzienną. Również aktywizujemy społecznie i zawodowo jednak w nieco innej formie niż odbywa się to w Centrum integracji Społecznej. Musimy wziąć pod uwagę dysfunkcje naszych podopiecznych którymi najczęściej jest upośledzenie umysłowe, intelektualne czy zespoły genetycznych chorób.

Nasi uczestnicy to także osoby które są niesprawne ruchowo, najczęściej z są to osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich o bardzo różnych przyczynach schorzeń. Zajęcia prowadza wykwalifikowani instruktorzy w pięciu różnych pracowniach: botaniczno-zoologicznej, plastycznej, krawieckiej, gospodarczej, komputerowej  Czas takich zajęć to do 7 godzin. Jaki cel ma Warsztat Terapii Zajęciowej? Zaprowadzić uczestnika na rynek pracy. Może to być podjęcie zatrudnienia w zakładzie pracy chronionej, w spółdzielni socjalnej, czy w zakładzie aktywności zawodowej…gdziekolwiek tam, by osoba niepełnosprawna mogła zarabiać pieniądze i poczuć ze jest ważna i potrzebna dla społeczeństwa.

Wyroby rękodziele naszych uczestników cieszą ogromnie oko. Są to piękne prace związane z haftem, obrazem, malunkiem na szkle, masą solną, i wszystkim co może zdobić półki naszych ulubionych katów w domu. Wytwarzamy też souveniry okolicznościowe na święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoce, kartki okazyjne, a zdarzały się i także zamówienia na wiązanki nagrobkowe. Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszego rękodzieła. Jest to dla nas przywilej że kupujesz rzecz naszej produkcji, w która wkładamy wymierny wysiłek ale i cale serce.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Klucze

Warsztaty Terapii Zajęciowej Łazy

Warsztaty Terapii Zajęciowej Radomsko