Żłobek

W 2010 roku w ramach projektu unijnego stworzyliśmy miejsce opieki dla maluchów w gminie Łazy. Było to pierwsze tego typu miejsce  w gminie wspierające rodziców chcących łączyć życie zawodowe  z rodzinnym..

Miejsce zyskało nazwę PRZYZAKŁADOWE CENTRUM ZABAWY ponieważ naszym początkowym zamysłem było, by nasi pracownicy mieli możliwość pracy wiedząc że ich dziecko znajduje się  w dobrych rękach.  Kadra była nieustannie szkolona by metody pracy z małymi podopiecznymi w najlepszy sposób wspierały ich rozwój, pomagały im odkrywać świat ale także podążały za ich potrzebami. Opiekunowie  doskonalili swoje umiejętności na seminariach prowadzonych przez trenerów Fundacji J.A. Komeńskiego z Warszawy.

W między czasie wyposażaliśmy sale w narzędzia do pracy sensorycznej lecz także zmieniliśmy otoczenie Żłobka by umożliwić zabawę na zewnątrz, powstał piękny plac zabaw. Miejsce to służy mieszkańcom, wychowało juz wiele maluchów  z których pierwsi absolwenci kończą już szkołę podstawową.  Jesteśmy dumni z naszej kadry a także Pani Beaty Szczygieł - Wice prezes naszego Stowarzyszenia, której marzenia doprowadziły do stworzenia tego miejsca.. Przed nami jeszcze wiele lat radosnej pracy na rzecz najmłodszych.