Dodatkowe miejsca w schronisku w Dąbrowie Górniczej to fakt!

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne, Schronisko dla osób bezdomnych w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach, ul. Wapienna 17 jest w trakcie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Moduł III Infrastruktura: Dostosowanie placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych do obowiązujących standardów, realizowanego w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całkowity koszt zadania wynosi: 154 207,47 zł. w tym środki własne Chsd w wysokości: 35 400,00 zł. Czas na realizację w/w zadania ustalono od dnia 26 listopada 2018r. do dnia 31 grudnia 2018r.

 

 

 

 

 

 

 

Celem głównym zadania  jest dostosowanie placówki dla osób bezdomnych i  adaptacja użytkowa pomieszczeń  na 30 miejsc noclegowych oraz doposażenie pokoi już istniejący dla 58 osób, który będzie służyć podniesieniu standardu w schronisku „Dom Nadziei” w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach. Prace jak i działania zaplanowane w ramach tego zadania publicznego wykonują uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie Górniczej w ramach reintegracji zawodowej. Grupa 10 osobowa uczestników pracowni remontowej z Centrum,  doskonali swoje umiejętności w zakresie montażu instalacji: kanalizacyjnej, grzewczej i wodnej, armatury sanitarnej i instalacji elektrycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podjęliśmy następujące działania projektowe:

- zostały zakupione i zamontowane brakujące elementy do kanalizacji w aneksach kuchennych i łazienkach,

- zamontowano zakupione elementy instalacji grzewczej centralnego ogrzewania i  instalacji wody użytkowej,

- zakupiono i zamontowano armaturę sanitarną,

- zakupiono i zamontowano elementy instalacji elektrycznej typu: gniazda z uziemieniem, gniazda internetowe, gniazda telefoniczne, gniazda antenowe, wyłączniki prądowe, złącza wago, lampy typu plafon, lampy hermetyczne, wentylatory łazienkowe, oprawy hermetyczne na świetlówki,

- wykonano montaż zakupionych mebli do aneksów kuchennych,

- doposażono pokoje dla mieszkańców schroniska w łóżka piętrowe, materace w pokrowcach zmywalnych, koce, kołdry, poduszki i kpl. pościeli, szafy na odzież, szafy gospodarcze na środki czystości,

- doposażono kuchnię schroniska w sprzęt typu: waga kuchenna, zamrażarka, mikser, szklanki, talerze, garnki, sztućce, miski, brytfanny, chochle, łyżki drewniane oraz noże kuchenne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany, które nastąpią po realizacji zadania będą zmianami trwałymi. Schronisko zwiększy swoje możliwości udzielenia schronienia do 88 miejsc. Dzięki wyremontowaniu pomieszczeń, wyposażenie ich w sprzęty oraz niezbędną infrastrukturę (łazienka, woda, pralka, aneks kuchenny) pozwoli na zwiększenie komfortu mieszkania i dodania samym bezdomnym pewności siebie i motywacji do starań by dążyć do zabezpieczenia potrzeb własnym staraniem, dbania o powierzone mienie i właściwe nim gospodarowanie.

udostepnij

Comments are closed.