Dojrzałe świętowanie w Witowie

Nasza placówka  w Witowie prezentuje się wyjątkowo pięknie otoczona jesiennymi kolorami. Jednak to wewnątrz działy się wyjątkowe wydarzenia które zgromadziły całe rodziny, lokalne społeczności, aktywistów i sympatyków dobrej muzyki.

 

 

 

 

5 października w ramach projektu "Klub Seniora w Witowie z usługami opiekuńczymi"który jest  dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, odbyło się wydarzenie łączące wszystkie pokolenia.

 

 

 

 

Blisko 150 osób zebrało się by świętować dojrzałość, doświadczenie i dobre kolory jesieni życia.

 

 

 

 

Program przewidywał moc atrakcji gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rozpoczęliśmy od obowiązkowego przedstawienia siebie, naszych działań i przywitania bohaterów tego spotkania  - SENIORÓW. Następnie zaproszeni goście mogli skorzystać  ze specjałów które oprócz pięknego wyglądu i smaku zachęcały dobrym wpływem na nasze ciało. Działy DLA UMYSŁU, ZDROWO BO BEZ CUKRU i OD SERCA DLA SERCA cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Krótko po degustacji korytarz wypełnił się śmiechem dzieci bo do akcji wkroczyli animatorzy którzy wspólnie z dziećmi budowali, smakowali i tańczyli przez co niejedna babcia i dziadek nie wytrzymał i włączył się do zabawy. Buzie dzieci kleiły się od waty cukrowej w wybranej przez dzieci smaku do którego przylepiał się przygotowany na świeżo dla nich popcorn. Rodzice łapali się za głowy i dzieci za ręce by wtórować wesołej muzyce.

 

 

 

 

Na drugim końcu końcu obiektu seniorzy byli przepytywani, sprawdzani i testowani ale to wszystko było walka on nagrody! Niestraszne były zawody w których trzeba było wykazać się refleksem i równowagą. Zwycięzcy nagrodzeni byli atrakcyjnymi nagrodami i gromkimi brawami!

 

 

 

 

A gdzieś pomiędzy można było zrobić sobie kilka fotek z wnukiem, wujkiem i sąsiadem. Atmosfera była na tyle rozluźniona, że wszystkie sale przepełnione były roześmianych  gości. Lecz gdy wybiła 15 sala świetlicowa wypełniła się po brzegi by doświadczyć pięknego wydarzenia jakim był koncert ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO ZIEMI LELOWSKIEJ . Czas wypełniał nie tylko śpiew ale i taniec a także elementy komediowe wplecione do pięknego spektaklu a esteci na sali mogli podziwiać piękne stroje zaproszonych gości.

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując przyznajemy jedno. TO BYŁ PIĘKNY PAŹDZIERNIKOWY DZIEŃ! Witów na dobre stał się miejscem integracji na wielu poziomach i cieszymy się że także gdy mówimy o pokoleniach. Ukwiecony zespół żegna i zaprasza na kolejne wydarzenia!

udostepnij

Comments are closed.