Genesis to dopiero początek..

Do końca kwietnia 2019 trwać będzie projekt "Genesis - Dzienny Dom Pomocy z miejscami hostelowymi i sekcją opieki środowiskowej". W wyniku projektu powstała dzienna placówka opieki dla 30 osób z 6 gmin powiatu zawierciańskiego. Każda z osób miała możliwość dojazdu z miejsca zamieszkania, dostęp do rehabilitacji, terapii i opieki. Na miejscu czekał ciepły posiłek, kadra gotowa udzielić pomocy, pralnia i pokoje hostelowe.

Uczestnicy korzystali z zajęć prowadzonych przez specjalistów, terapeutów, personel medyczny. Lecz drzwi Dziennego Domu zawsze pozostawały otarte.. wizyty gości, lokalnych grup muzycznych i folklorystycznych oraz wyjazdy uczestników do najróżniejszych miejsc otaczającej Jury.

Osoby które wymagały opieki w swoich domach objęte były opieką środowiskową. 5 opiekunów oraz rehabilitant świadczyli usługi opiekuńcze na terenie gminy Irządze i Szczekociny. W dużej mierze odbiorcami projektu był osoby samotne, w podeszłym wieku których rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki.

zabawa karnawałowa 2019

Lecz skoro GENESIS to początek to udało nam się zacząć bardzo dobrze! W ramach projektu stworzyliśmy profesjonalny ośrodek z systemem opieki wytchnieniowej oraz całościową ofertę wspierającą osoby niesamodzielne. Obecnie stworzony ośrodek wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na miejsca opieki z uwagi na rosnącą liczbę osób starszych która szczególnie dotyczy terenów wiejskich.

udostepnij

Comments are closed.