Nasze marzenie jest blisko spełnienia

Krok po kroku w Dąbrowie Górniczej urzeczywistnia się nasze marzenie!

Przez nasze ośrodki przewija się rocznie ok 500 osób są tacy którzy przychodzą i odchodzą. Są też tacy, którzy jednak zostają i rozpoczynają pracę nad sobą, prace na rzecz miejsca w którym mieszkają. Jednym naprawa zniszczeń przeszłości zajmie rok innym 10 ale zawsze patrzymy z nadzieją na dokonanie się tej przemiany w człowieku.

Marzyliśmy by stworzyć miejsce przejściowe pomiędzy ośrodkiem i samodzielnością.
Dzięki wsparciu szeregu firm i osób prywatnych jesteśmy już bardzo blisko. W sąsiedztwie schroniska dla os. bezdomnych w Ząbkowicach tworzymy 3 osobne mieszkania wraz z zapleczem socjalnym, które służyć będzie osobom w ich próbie podjęcia samodzielnego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widzimy, że wiele osób opuszczających nasze ośrodki nawet przy zapewnionym mieszkaniu czy pracy nie jest w stanie utrzymać tego stanu ponieważ w momentach kryzysowych, problemach nie posiadają odpowiedniego zaplecza i wparcia by przewalczyć nowe wyzwania.

Jest to dla nas ogromną tragedią gdy widzimy jak to co wspólnie wypracowaliśmy przez lata w tak krótkim czasie się rozpada. Dlatego powstała koncepcja by stworzyć miejsce bezpieczne, z dostępem do specjalistów i opiekunów ale jednak w warunkach zbliżonych do tych jakie panują poza ośrodkiem.

 

udostepnij

Comments are closed.