Wigilia i Święta po naszemu

Święta 2019 roku wcale nie okazały się białe i mroźne.....być może jest to powód do niezadowolenia lecz tylko jeśli spojrzymy na to bez perspektywy. Nasze schroniska co roku zastawiają wigilijny stół dla mieszkańców i każdej samotnej osoby chcącej dołączyć. Mieszkańcy schronisk powodów do niezadowolenia znaleźć mogliby na pewno więcej niż tylko nieudana pogoda. Jednak co roku udaje nam się zasiąść do wspólnego stołu. Spojrzeć na rzeczy które nas łączą i czerpać radość  z dzielenia się zgodnie z Bożonarodzeniowym duchem.

Dzięki środkom Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Śląskiego - małe granty

- tegoroczna Wigilia dla dwóch z naszych schronisk - w Zawierciu i Dąbrowie Górniczej miała charakter szczególny. Na stołach niczego nie zabrakło, dzięki czemu zadanie publiczne związane z pomocą społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób spełniło się dla 72 osób przebywających w naszych ośrodkach.

 

Dziękujemy za otwarte serca oraz gotowość do niesienia pomocy także  w tych szczególnych dniach!

udostepnij

Comments are closed.