XIV Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej

XIV Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej
12 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyły się XIV Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne reprezentujące Będzin, Klucze, Częstochowę, Łazy, Lubliniec, Olkusz, Zawiercie i Poraj.

Wokalnie, tanecznie i kostiumowo było podczas XIV Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach. Uczestnicy zarazili obecną w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach publiczność swoją pozytywną energią i spontaniczną radością. Tradycją wydarzenia, w którym w głównej roli występują osoby niepełnosprawne stał się wspólny taniec, śpiew i zabawa, a muzyka jest tym niezbędnym łącznikiem, który po raz kolejny połączył ludzi.

Kolejna odsłona prezentacji to mnóstwo wrażeń związanych z prezentacją twórczości scenicznej wszystkich przybyłych do Łaz grup osób na co dzień biorących udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Zajęcia w pracowniach pomagają osobom z różnymi dysfunkcjami zdobyć umiejętności i doświadczenie w pracach w gospodarstwie domowym oraz tematyce komputerowej, zoologiczno-ogrodniczej, technicznej czy też ogólnorozwojowej. Największym zainteresowaniem uczestników warsztatów terapii zajęciowej są zajęcia arteterapii, których efekty każdego roku można zobaczyć podczas prezentacji w Łazach.

„ Cieszymy się niezmiernie, gdyż po raz czternasty spotykamy się w Łazach na prezentacjach. Każdego roku wasze występy są inne, energetyczne i przesyłają mnóstwo pozytywnej energii. To jest bardzo ważne i cieszymy się, że Łazy w tym dniu stają się miejscem, gdzie za waszą sprawą królują uśmiech, radość, życzliwość, dobra zabawa” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, który wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał otwarcia prezentacji.

Prezentacjom towarzyszył kiermasz wyrobów rękodzielniczych, warsztaty plastyczne, grill oraz fanty. Organizatorem jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Partnerami wydarzenia zostały: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Gmina Łazy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Wydarzenie poprowadził Dominik Łowicki.

udostepnij

Comments are closed.